12
Дек

Дерево в інтер’єрі

Дерево в інтер’єрі: від меблів і стін до камінів та стель

Дерево — один з найбільш універсальних матеріалів не тільки для будівництва, але і для оздоблення інтер’єрів. Це гарний, позачасовий і екологічний спосіб перетворити будь-яке приміщення, будь то квартира, заміський будинок, офіс або ресторан. Цей унікальний матеріал здатний створити атмосферу спокою й умиротворення в будинку, а про його корисні властивості написано тисячі праць. Завдяки неймовірно широкій лінійці порід ми можемо вибрати деревину ідеально відповідну нашої концепції за кольором, текстурі і властивостями. Дерево з легкістю як вписується в будь-яке приміщення — важливо лише правильно розставити акценти і не перевантажити інтер’єр, так і формує будь-який стиль.

Можна віддати перевагу хай-теку, де дерево пом’якшує жорсткість форм і дозволяє домогтися стильною, але затишній і теплій обстановки. А можна створити інтер’єр в скандинавському стилі, де меблі мають переважно прямокутну форму і простий конструктив, доповнивши його предметами з ротанга і каменю. І, безумовно, дерево — вірний соратник тим, хто віддає перевагу класичним інтер’єри. Саме тому дерево очолює топ найпопулярніших природних матеріалів, використовуваних в дизайні.

Дерево використовують в абсолютно різних форматах і обсягах, це можуть бути як необроблені дошки, так і доведені до досконалості дерев’яні елементи, меблі, фрагменти декору, набірний паркет, стелі, підлоги. Дерево ідеально комбінується з безліччю матеріалів: металом, склом, керамікою і неймовірно модним сьогодні бетоном. Дерево, як глина для скульптора, фактурний матеріал, з яким легко експериментувати, створювати щось нове і репродукувати старе. Класичний варіант використання дерева в інтер’єрі — стельові балки і підлоги з масиву або складального паркету. Сьогодні дизайнери щосили експлуатують прийом «перетікання» статі на стіни. Це хороший хід для створення виразного куточка, скажімо, ніші в спальні.

Взагалі, до дерев’яних підлог сучасне покоління дизайнерів ставиться дуже трепетно. У старих будинках паркет циклюють до останнього сантиметра, а якщо зберегти його вже неможливо збирають і переносять у вигляді панно на стіни. Цей прийом, затребуваний не тільки в домашніх, але і в комерційних просторах, насправді — рідний брат знайомої нам обшивки. Тільки ось і ця технологія сьогодні дуже видозмінилася. Буазері для шанувальників класики ніхто не відміняв, а тим, хто тяжіє до модернізму дизайнери пропонують обшивку з комор дощок, панелі, пофарбовані флуоресцентною фарбою, панелі-обманки, за якими ховаються шафи і ніші для таємних колекцій, і, нарешті, … дерев’яні шпалери!

Втім, існують і більш оригінальні варіанти використання дерева в інтер’єрі. Наприклад, спиляти. Вони мають пласку круглу або квадратну форму і дуже міцні, що дозволяє використовувати їх в різних варіаціях. Кожен спіл має індивідуальний візерунок, форму і розмір, що допомагає створити масу незвичайних і ефектних поверхонь. Мозаїкою з спила можна декорувати камінні портал, узголів’я ліжка і навіть стіну у ванній кімнаті. Якщо подібний прийом використовують в квартирі, то спиляти найчастіше тонують або вибілюють, а ось в заміських будинках природну красу спилов прагнуть зберегти. Дизайнери пішли далі і сміливо запозичили у природи навіть пні.